fbpx

Obudowy zewnętrzne do monitorów digital signage

Doradzamy

Prowadząc sklep, restaurację, kino lub inną placówkę handlową, nie chcemy ograniczać się reklamą do jej 4 ścian. Naszą ambicją jest zainteresowanie klienta ofertą jeszcze zanim wejdzie na teren obiektu. Decydując się na taki krok chcemy też aby nie była to zwykła tablica czy potykacz więc stawiamy na profesjonalny monitor digital signage. Tu jednak pojawia się problem ponieważ wiemy, że nie możemy tak po prostu wystawić monitora LCD na zewnątrz.

Na szczęście taka sytuacja nie pozbawia nas planów o dotarciu do klienta już na etapie ulicy. Abyśmy mogli zainstalować monitor reklamowy na zewnątrz musimy go odpowiednio zabezpieczyć. Rozwiązaniem są obudowy, które chronią urządzenia elektroniczne przed czynnikami zewnętrznymi.

Czym są obudowy do ekranów LCD

Najczęściej są to specjalne skrzynie wykonane z trwałych materiałów tj. stal, szkło hartowane, wyposażone w systemy klimatyzacji sterowane elektroniką.

Obudowa ma za zadanie chronić ekran przed:

1. Wodą, niską i wysoką temperaturą – najsłabszym ogniwem w konstrukcji ekranów LCD jest elektronika sterująca. Gęsto ułożone ścieżki na drukowanych płytkach są bardzo wrażliwe na wilgoć. W momencie zmiany temperatur (przejście z ciepłego dnia do chłodnej nocy) następuje zjawisko skraplania się wody na wspomnianych wcześniej płytkach. Oczywiste jest, że woda i prąd to kiepskie połączenie, które najczęściej doprowadza do zwarć elementów elektronicznych. W odbudowach najczęściej instalujemy monitory o bardzo wysokiej jasności (1000-2500cd) osiągnięcie takiego parametru wiąże się z oddawaniem dużej ilości ciepła z matrycy. Potrafimy sobie wyobrazić jaką temperaturę osiągniemy wewnątrz obudowy, jeżeli w tak małej przestrzeni zamkniemy silne źródło ciepła (do tego dołóżmy temperaturę zewnętrzną generowaną w upalny dzień). Elektronika, zasilacz oraz matryca są bardzo wrażliwe na wysokie temperatury i bez odpowiedniego chłodzenia obudowa stanie się „piekarnikiem”. Podniesienie temperatury do krytycznego poziomu zmniejsza żywotność całego urządzenia albo całkowicie je niszczy. Obudowy wyposażone w klimatyzację utrzymują stały poziom wilgotności i temperatury (-30 do +55), co pozwala na sprawne działania monitora Digital Signage na zewnątrz budynku.

2. Kurzem, owadami. Niestety, ale kurz oraz insekty naturalnie wypełniają każdą wolną przestrzeń. Kurz – samoistnie, owady – bo szukają schronienia i ciepła. Te czynniki mogą wpływać na elektronikę monitora równie mocno jak wilgoć czy brak klimatyzacji. Dzieje się tak ponieważ osadzający się kurz oraz martwe owady tworzą na elektronice powłokę, która skutecznie przeszkadza w odprowadzaniu ciepła powodując tym samym przegrzanie sprzętu i jego mniejszą żywotność. Obudowy wyposażone w specjalne uszczelnienia minimalizują ryzyko przedostania się kurzu i owadów do wnętrza monitora.

3. Wandalami, kradzieżą – ciekawe jest, że odsłonięty ekran przyciąga uwagę pewnych osobników jak magnes. Automatycznie staje się celem albo do wyładowania frustracji lub do osiągnięcia korzyści z kradzieży. Monitory Digital Signage zamknięte w obudowach dają pewność utrzymania swojego mienia w nienagannym stanie. Metalowa konstrukcja i szkło hartowane chroni przed aktami wandalizmu i uniemożliwia kradzież sprzętu.

Polecane produkty

To się opłaca

Teraz widzisz jak wiele czynników może zaburzyć pracę monitora reklamowego, któremu nie zapewnimy prawidłowej ochrony. Tak czy inaczej, gra jest warta świeczki ponieważ możliwość wyjścia ze swoją ofertą poza ściany swojego budynku daje ogrom możliwości i przyniesie realne rezultaty, które trudno osiągnąć za pomocą innej technologii niż digital signage.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI !


LocalScreens Sp. z o.o.

Aleja Lotników Polskich 1, 21-045 Świdnik

NIP: 946-266-75-36

Dział sprzedaży

tel.: +48 512 619 436
e-mail: kontakt@localscreens.pl

Serwis

tel.: +48 530 577 699
e-mail: serwis@localscreens.pl

Finanse

tel.: +48 512 619 455
e-mail: finanse@localscreens.pl

            

  Przeczytaj także

  Ściany Videowall, czyli czym są ściany wideo

  Standardowe ekrany w technologii LCD osiągają rozmiary do 98”. Zdarzają się oczywiście matryce o wielkości 110” są to jednak ekrany bardziej pokazowe niż standardowy produkt do regularnej sprzedaży.

  Dlaczego inwestycja w ekrany reklamowe się opłaca

  Dlaczego inwestycja w ekrany reklamowe się opłaca?

  Kiedy konkurencja na rynku jest coraz większa, firmy szukają nowatorskich sposobów na wyróżnienie się i przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów. Jednym z najbardziej efektywnych narzędzi, które zyskują na popularności, są ekrany reklamowe. Wykorzystując najnowsze technologie, takie jak Digital Signage, ekrany te…