fbpx

WIELKI FORMAT, WYSOKA JASNOŚĆ

EKRANY LED

Zapisz się na darmową konsultację!

Co to jest LED?

LED to skrót od Light Emitting Diode.
Dioda LED emituje światło w wyniku elektrycznej luminescencji, znane również jako „zimne światło”, ponieważ w przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek, światło nie jest wytwarzane przez podgrzewanie metalowego włókna.
Z drugiej strony dioda emituje światło, przepływając przez dwa specjalnie powlekane półprzewodniki silikonowe. Jest to jeden z najbardziej energooszczędnych sposobów wytwarzania światła.
Dioda LED składa się z solidnych materiałów bez ruchomych części i często jest uformowana w przezroczysty plastik. Zapewnia to dużą trwałość.
Gdy dioda LED jest włączona, emituje prawie zero ciepła. Zmniejsza to problem chłodzenia części elektronicznych.

Dzięki technologii LED, możliwe jest tworzenie ekranów o powierzchniach liczonych w dziesiątkach metrów kwadratowych, które można instalować zarówno wewnątrz budynków jak i na zewnątrz. Mnogość typów paneli ledowych oraz zastosowanie specjalistycznego oprogramowania digital signage daje niemal nieograniczone możliwości tworzenia efektów wizualnych. Takie rozwiązanie idealne jest dla centrum handlowych!

EKRANY DIODOWE LED


Zasięg dużej widowni

Obraz widoczny nawet w słoneczne dni

Ekran może przybrać nieregularny kształt

Podmiana treści bez materiałów drukowanych

Zmiana kontentu z dowolnego miejsca

Bez względu na pogodę

Ekrany Led to bardzo duża część świata digital signage. Można je instalować zarówno wewnątrz obiektów oraz na otwartej przestrzeni. Panele przeznaczone do pracy typu outdoor mają zabezpieczenia przed promieniowaniem UV, wilgocią oraz niską i wysoką temperaturą. Wysoka jasność ekranu dochodząca nawet do 6000 nit zapewnia wyraźny i jasny obraz nawet w bardzo słoneczne letnie dni.

Wysoka jasność, wysoka energooszczędność

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych diod zapewniamy klientom najbardziej efektywne ekrany pod względem jakość/zużycie energii. Jest to bardzo ważny aspekt jeżeli będziesz chciał instalować bardzo duży telebim o bardzo wysokiej jasności.

Estetyka

Ekrany LED charakteryzują się brakiem ramek dzięki czemu obraz jest spójny i bez zniekształceń. W tej kwestii tablice LED mają przewagę nad Monitorami LCD.

Dowolny kształt, dowolny wymiar

Ekrany diodowe LED składa się z tzw. kabinetów (mniejszych paneli) dzięki temu możemy łączyć je w różne nieregularne kształty. Dzięki tej technologii jesteśmy w stanie tworzyć dla naszych klientów ekrany o różnych krzywiznach zarówno wklęsłych jak i wypukłych. Jeżeli masz nietypowy projekt do wykonania, skontaktuj się z nami a nasz specjalista, wysłucha jakie masz oczekiwania i zaproponuje rozwiązania dzięki, którym te oczekiwania zrealizujesz.

Wykorzystaj witrynę sklepową, nie zasłaniaj światła

W nowoczesnych obiektach handlowych, często widzimy ogromne przeszklone elewacje.
Do tej pory wieszanie bilbordów czy ogromnych płacht reklamowych mijało się z celem ponieważ zasłaniały dopływ światła do wnętrza obiektu.
Dzięki technologii transparentnych LED możemy stworzyć niesamowitą luminancję wizualną zachowując dopływ dziennego światła.
Transparentne ekrany LED zapewniają ponad 70% przezroczystość i odpowiednio wykorzystane dają poczucie pełnej trójwymiarowości obrazu.
Jeżeli Twoja witryna znajduje się na bardzo ruchliwej ulicy i chcesz zwrócić na siebie uwagę to koniecznie zainteresuj się transparentnymi ekranami LED, obok których nikt nie przejdzie obojętnie.

BUDOWA
EKRANU LED


Każdy ekran led składa się z modułów.

Każdy moduł składa się z diod.

Diody na module ułożone są w pewnych odległościach od siebie, tą odległość określa parametr Pixel Pitch np P10.
Oznacza to, że diody są oddalone od siebie o 10 mm. Czym niższa wartość pixel pitch – tym samym większe zagęszczenie diod co za tym idzie lepsza rozdzielczość.

Praktyczne wyjaśnienie:

Jeżeli chcemy stworzyć ekran o rozdzielczości full HD (1920 x 1080 px) z modułów P4 to wtedy osiągniemy ekran o wielkości ok 7 x 4 m.

Jeżeli chcemy uzyskać ekran full HD (1920 x 1080 px) z modułów P10 to wtedy osiągniemy ekran o wielkości ok 19 x 11 m.

Ekrany LED wyróżniamy wg 3 aspektów

Ekrany LED zewnętrzne/ Ekrany LED wewnętrzne

Ekrany LED zewnętrzne są odporne na skrajne temperatury oraz wilgoć dlatego używa się ich na zewnątrz, dzięki temu nie ma ryzyka, że ekran LED zostanie zalany lub uszkodzi się pod wpływem bardzo wysokich lub “minusowych” temperatur.
Ekrany LED wewnętrzne stosuje się wewnątrz pomieszczeń gdzie warunki atmosferyczne nie mają wpływu na działanie sprzętu.

Jasność ekranów LED

Czym jaśniejszy ekran tym jego lepsza widoczność w trudnych (jasnych) warunkach.
1000 cd to wystarczająca jasność nawet dla ledów umieszczonych w przestrzeni z antresolą.
Aby ekran LED wystawiony na zewnątrz był widoczny nawet w pochmurne dni wymaga się aby jego jasność była na poziomie 2500 cd

Pixel Pitch

To odległość pomiędzy diodami (pikselami). Czym mniejszy parametr pixel pitch tym wyższa rozdzielczość.

EKRANY LED ZEWNĘTRZNE – TELEBIMY OUTDOOR


Zastosowanie

Telebimy outdoor są odporne na skrajne temperatury oraz wilgoć dlatego używa się ich na zewnątrz, dzięki temu nie ma ryzyka, że ekran zostanie zalany lub uszkodzi się pod wpływem upału.

Jasność

Aby ekrany diodowe LED wystawione na zewnątrz były widoczne nawet w pochmurne dni wymaga się aby ich jasność była na poziomie 2500 cd. Realizacja oparta na takim sprzęcie gwarantuje wysoką jakość wyświetlania.

Pixel Pitch (rozdzielczość)

Najczęściej telebimy zewnętrzne charakteryzują się niskim Pixel Pitch (P10) i bardzo wysoką jasnością (5000 cd).

EKRANY LED WEWNĘTRZNE – TELEBIMY INDOOR

Zastosowanie

Telebimy indoor stosuje się wewnątrz pomieszczeń gdzie warunki atmosferyczne nie mają wpływu na działanie sprzętu.

Jasność

1000 cd to wystarczająca jasność nawet dla ekranów LED umieszczonych w przestrzeni z antresolą.

Pixel Pitch (rozdzielczość)

Telebim wewnętrzny zazwyczaj ma mniejszą jasność (1000), ale większy Pixel Pitch (np P4)
Jeżeli szukasz wyświetlacza, który wymaga wielkiego rozmiaru i ma przyciągnąć uwagę Twoich klientów to jest to rozwiązanie, które należy wziąć pod uwagę.


logo localscreens

WSPÓŁPRACA

W sprawie współpracy, skontaktuj się z:

Paweł Ardziński

Manager ds. rozwoju sieci

+48 512 619 436

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI !


LocalScreens Sp. z o.o.

Aleja Lotników Polskich 1
21-045 Świdnik

NIP: 946-266-75-36

Dział sprzedaży

tel.: +48 512 619 436
e-mail: kontakt@localscreens.pl

Serwis

tel.: +48 505 457 562
e-mail: serwis@localscreens.pl

Finanse

tel.: +48 512 619 455
e-mail: finanse@localscreens.pl