fbpx

Digital Signage – z czego się składa?

Doradzamy

Co to jest technologia DS? Jakie podstawowe korzyści możesz z niej wyciągnąć?
Digital Signage to w dosłownym tłumaczeniu „cyfryzacja znaków” czyli zastąpienie standardowych nośników reklamowo-informacyjnych ich cyfrowymi odpowiednikami np. plakat -> monitor, billboard -> telebim LED itp.

Oczywiście zamknięcie się w powyższej luźnej definicji jest sporym uproszczeniem. Nie
chodzi jedynie o zamianę nośnika ale także sposób dystrybucji treści, za które
odpowiedzialne jest oprogramowanie Digital Signage.

Posługując się wspomnianym przykładem plakatu promocyjnego zobaczmy jak może
wyglądać dystrybucja reklamy/informacji sposobem tradycyjnym oraz Digital Signage
A) Plakat – projekt -> wydruk -> wysyłka -> powieszenie plakatu -> zerwanie plakatu ->
utylizacja.
B) Monitor DS – projekt -> emisja na monitorze via internet.

Digital Sigange to bardzo szerokie pojęcie, na które składa się wiele elementów. Dzisiaj jednak chcę Ci pokazać z czego składa się prosta instalacja DS.

Ekran reklamowy – wierzchołek góry lodowej

Najpierw zaczynamy od wyboru ekranu, określamy jego wielkość, jasność, orientację oraz czas pracy. Na tym elemencie skupia się każdy, kto zaczyna badać temat ekranów reklamowych. Z punktu widzenia instalacji, ekran reklamowy to urządzenie końcowe, które wykonuje określone polecenia. Służy jedynie do wyświetlania różnego rodzaju materiałów graficznych. Ekran Reklamowy może wyświetlać obrazy i filmy za pośrednictwem pendrive’a – jest to sposób najprostszy i wymagający najmniejszych nakładów kapitałowych na początku, ale sprawdza się jedynie w pojedynczych instalacjach nie wymagających zmian wyświetlanego materiału.

Jeżeli chcemy mieć możliwość zdalnego zarządzania ekranem, chcemy sterować odtwarzaniem odpowiednich materiałów oraz mieć system, który informuje nas o usterkach to potrzebny nam jest player.

Player – serce systemów digital signage

To nic innego jak komputer z systemem operacyjnym. Głównie Windows lub Android. Może to być miniaturowy komputer lub zwykły komputer stacjonarny. W Localscreens używamy najczęściej marki Minix, ponieważ są to komputery małych rozmiarów, względnie tanie oraz popularne, co zapewnia nam bezproblemowe uzupełnienia w dostawach.

Oprogramowanie Digital Signage

Jest to Program, który jest zainstalowany na playerze, on steruje włączaniem i wyłączaniem ekranu, odtwarza w odpowiednich terminach filmy, plansze, czy stronę www. Dba także o monitorowanie pętli reklamowej, wysyła do nas sygnał, jeżeli wykryje wadliwe działanie playera.

Serwer – bez obaw serwer jest u nas w Localscreens

Jeżeli zakupiłeś nasz player, to program digital signage na Twoim playerze łączy się z naszym serwerem przez sieć Internet. Dzięki temu możesz zarządzać ekranem za pomocą panelu zarządzania. Fachowo w branży mówimy CMS, jest to skrót od Content Management System.

CMS – nasz nazywa się StudioPro lub StudioLite (mamy różne wersje dla różnych użytkowników)

To nic innego jak konto na stronie WWW, które pozwala Ci zarządzać emisją materiałów. Na Twoim komputerze wygląda to tak jakbyś logował się do serwisu na stronie internetowej. Tutaj ustawiasz jakie video, plansze, w jakiej kolejności i w jakim czasie chcesz by się wyświetlały. Również możesz ustawić włączanie i wyłączanie monitora.

Polecane produkty

Uchwyty – teraz trochę przyziemnych spraw

Gdzieś ten ekran trzeba powiesić. Rozróżniamy kilka rodzajów uchwytów, które służą do wieszania ekranów.

Uchwyt Ścienny – prosty montaż na ścianie, potrzebujesz 4 kołków, wiertarki i uchwyt zawieszony. Wieszamy monitor na uchwycie, a player wsadzamy za monitor (bez obaw, zmieści się). Jeżeli kiedykolwiek skręcałeś mebel z Ikei to na pewno sobie poradzisz, natomiast jeżeli potrzebujesz montażu to możemy zrobić to dla Ciebie.

Uchwyt Ramienny – uchwyt montowany do ściany, który posiada dodatkowe ramię. Dzięki temu możemy zamontować ekran np. w rogu ściany, obrócić w jedną lub drugą stronę.

Uchwyt Sufitowy – trochę wyższy stopień skomplikowania, bez porządnej drabiny się nie obejdzie. Uchwyt sufitowy to nic innego jak mocowanie do sufitu, rura (różnych długości, regulowana lub nie) i uchwyt na ekran. Mocowanie jest przykręcane do sufitu za pomocą kołków rozporowych lub śrub, w rurce zazwyczaj biegną kable by instalacja wyglądała estetycznie. Uchwyt może być jednostronny, dwustronny, lub wielostronny. W tym przypadku zazwyczaj świadczymy usługi montażu, choć zdarzają się klienci, którym nie jest obca praca na wysokości i potrafią zamontować uchwyt samodzielnie.

Totem – to mebel, zazwyczaj metalowy z nóżką przytwierdzoną do podłoża

Wewnątrz totemu znajduje się miejsce na ekran wraz mocowaniem. Wbudowane okablowanie zapewnia dostęp do prądu i Internetu. Wsadzamy ekran do środka, zamykamy na klucz. Obraz na ekranie oglądamy przez wandaloodporną szybę.

Okablowanie – do każdego ekranu musi zostać doprowadzony prąd oraz kabel internetowy

Zazwyczaj klienci przygotowują okablowanie we własnym zakresie. W przypadku uchwytów ściennych i ramiennych, kable są dostarczane od góry (z podsufitki) i maskowane w ozdobnej listwie lub zostają ukryte w ścianie. W przypadku uchwytów sufitowych kable są dostarczane sufitem, w specjalnych korytach, następnie wchodzą do rury uchwytu i wchodzą do monitora, dzięki temu instalacja wygląda bardzo estetycznie. W przypadku totemów wiele zależy od tego, jak będzie on umiejscowionym, jeżeli stoi przy ścianie, to kable są wypuszczane ze ściany. Jeżeli stoi w miejscu niedostępnym dla klientów, to stosuje się listwy napodłogowe do maskowania okablowania. Natomiast jeżeli totem zostaje umieszczony na środku obiektu, np. galerii handlowej to trzeba skorzystać z tzw. puszek komunikacyjnych umieszczonych w podłodze. Jeżeli taka puszka nie została przewidziana wcześniej, należy pociągnąć okablowanie w podłodze.

Montaż i transport

Plug & Play – zainspirowani ogromnym sukcesem mebli Ikea, postanowiliśmy wprowadzić model dostarczania ekranów na wzór szwedzkiego producenta mebli. Zamawiając cały zestaw otrzymujesz ekran reklamowy i player, które są skonfigurowane tak, że wystarczy że włączysz wszystko do prądu i instalacja sama zacznie działać. otrzymujesz także uchwyt i instrukcję podłączenia wszystkich kabli. Dodatkowo otrzymujesz zestaw naklejek od Localscreens, z numerami telefonu do naszego serwisu. Kurier przywozi wszelkie elementy pod wskazany adres, po czym możesz przystępować do montażu. Jeżeli nie możesz sobie z czymś poradzić, dzwonisz do naszego serwisu.

Montaż przez technika

Technik przyjeżdża, montuje ekrany oraz okablowanie we wcześniej wskazanym miejscu, klient przyjmuje protokół odbioru i ekran działa. Koszt takiego montażu zależy od odległości od obiektu, w którym przeprowadzamy montaż, czasu spędzonego na miejscu, oraz czy prace muszą być wykonane nocą czy za dnia.

Podsumowując, instalacja ekranów reklamowych składa się z kilku elementów o których należy pamiętać.

1. Ekran reklamowy
2. Player
3. Oprogramowanie CMS
4. Uchwyty
5. Okablowanie
6. Montaż

Jeżeli chciałbyś poznać szczegółową wycenę wypełnij formularz poniżej lub zadzwoń +48 512 619 436

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej lub interesuje Cię oferta na ekrany reklamowe, wypełnij poniższy formularz

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI !


LocalScreens Sp. z o.o.

Aleja Lotników Polskich 1, 21-045 Świdnik

NIP: 946-266-75-36

Dział sprzedaży

tel.: +48 512 619 436
e-mail: kontakt@localscreens.pl

Serwis

tel.: +48 530 577 699
e-mail: serwis@localscreens.pl

Finanse

tel.: +48 512 619 455
e-mail: finanse@localscreens.pl

              

    Przeczytaj także

    Dlaczego inwestycja w ekrany reklamowe się opłaca

    Dlaczego inwestycja w ekrany reklamowe się opłaca?

    Kiedy konkurencja na rynku jest coraz większa, firmy szukają nowatorskich sposobów na wyróżnienie się i przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów. Jednym z najbardziej efektywnych narzędzi, które zyskują na popularności, są ekrany reklamowe. Wykorzystując najnowsze technologie, takie jak Digital Signage, ekrany te…