fbpx

5 Wskazówek jak wybrać ekran reklamowy Digital Signage

Polecane

Wybór ekranu nie jest trudnym zadaniem jeżeli zastosujemy się do kilku zasad. W tym artykule zwrócę Ci uwagę na najważniejsze kwestie, które powinny naprowadzić się na właściwą opcję.

#1 Zadaj sobie kilka pytań

Tym samym sprecyzuj, co chcesz osiągnąć instalując ekran reklamowy w swoim obiekcie.

– ekran LCD ma służyć do zwykłego informowania klienta czy stworzeniu efektu „wow”?

– czy monitor ma zwracać uwagę czy być tłem ekspozycji?

– chcesz skupić się na tekście czy obrazie?

Oczywiście trudno udzielić jednoznacznych odpowiedzi, ale czym bardziej rozwiniesz swoje potrzeby tym łatwiej będzie Ci wybrać odpowiednie rozwiązanie.

#2 W jakich warunkach chcesz umieścić ekran?

W zależności od przeznaczenia monitor może być zainstalowany w pomieszczeniu lub na zewnątrz obiektu. Ekrany LCD różnią się od siebie tak aby pasowały do różnych zastosowań.

Najważniejszym czynnikiem jest jasność ekranu. Jeżeli chcesz zainstalować monitor wewnątrz obiektu szukaj ekranu o jasności od 350-1000 cd. Jeżeli jednak matryca będzie wystawiona na światło dzienne (witryna sklepowa, totem uliczny) wybieraj monitory o jasności min. 2500 cd.

Ekrany zewnętrzne wymagają także specjalnych obudów, które ochronią je przed wysokimi i niskimi temperaturami oraz uszkodzeniami mechanicznymi czy też kradzieżą.

#3 Odpowiedni rozmiar i rozdzielczość

Określ z jakiej odległości będzie widziany ekran oraz jaką treść chcesz przekazać. Taka wiedza pozwoli Ci wybrać odpowiednią wielkość matrycy oraz jej rozdzielczość.

a)   Gdy wybieramy ekran, który ma zwracać uwagę oraz być widoczny np. z alejki w galerii handlowej należy brać pod uwagę ekran o dużej przekątnej (55”- 98”). Rozdzielczość matrycy nie ma takiego znaczenia ponieważ widz nie będzie patrzył na ekran z bliskiej odległości. W takiej sytuacji stawiamy ilość cali nad rozdzielczość. Jeżeli potrzebujesz ekranu o niestandardowym rozmiarze możesz pomyśleć nad stworzeniem tzw. ściany video czyli zestawem kilku mniejszych monitorów w jeden duży wyświetlacz.

a)   Jeżeli ekran ma spełnić funkcję informacyjną (np. totem, tablica informacyjna, mapa), gdzie głównym kontentem będzie tekst i szczegółowe tekstury, powinieneś rozważyć ekran do maksymalnie 55”.

a)   Jeżeli szukasz ekranu, który będzie widoczny z 3-4 m. będzie obejmował zasięgiem osoby stojące w kolejce, siedzące na kanapie w poczekalni itp. rozważ ekran o przekątnej 43”-49”. Monitory tego typu mają bardzo dobry stosunek ceny do ilości cali, wyświetlają obraz w rozdzielczości Full HD i posiadają optymalny parametr jasności.

Polecane produkty

#4 Tryb (czas) pracy

Rozróżniamy monitory reklamowe mogące działać bez przerwy tj. 24/7 lub 16/7 co odpowiada godzinom otwarcia standardowych punktów handlowych. Jeżeli Twoja restauracja, sklep lub stacja paliw jest czynna całą dobę i chcesz mieć pewność, że monitor będzie wyświetlał obraz non-stop powinieneś wybrać ekran o największej wytrzymałości. Taka decyzja zapewni Ci spokój i pewność inwestycji.

#5 Położenie ekranu

Większość instalacji Digital signage opiera się na monitorach ustawionych poziomo. Są jednak projekty, które wymagają powieszenia ekranu pionowo (plakaty kinowe, modowe, menu itp). Niestety rozwiązanie nie sprowadza się jedynie do obrócenia ekranu, tak aby wisiał pionowo. W takiej sytuacji należy użyć ekranu, który jest przystosowany do pracy w dowolnej orientacji.

Podsumowując, aby świadomie wybrać monitor reklamowy warto wziąć po uwagę różne aspekty. Nie warto przepłacać za rozmiar matrycy jeżeli w danym przypadku większe znaczenie będzie miała rozdzielczość. Nie ma także sensu inwestować w bardzo wysoką jasność monitora jeżeli ekran będzie działał wewnątrz budynku.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI !


LocalScreens Sp. z o.o.

Aleja Lotników Polskich 1, 21-045 Świdnik

NIP: 946-266-75-36

Dział sprzedaży

tel.: +48 512 619 436
e-mail: kontakt@localscreens.pl

Serwis

tel.: +48 530 577 699
e-mail: serwis@localscreens.pl

Finanse

tel.: +48 512 619 455
e-mail: finanse@localscreens.pl

              

    Przeczytaj także

    Dlaczego inwestycja w ekrany reklamowe się opłaca

    Dlaczego inwestycja w ekrany reklamowe się opłaca?

    Kiedy konkurencja na rynku jest coraz większa, firmy szukają nowatorskich sposobów na wyróżnienie się i przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów. Jednym z najbardziej efektywnych narzędzi, które zyskują na popularności, są ekrany reklamowe. Wykorzystując najnowsze technologie, takie jak Digital Signage, ekrany te…