Video Wall – Ściany video

Zaimponuj swoim klientom

W swojej ofercie posiadamy ekrany LCD dochodzące do rozmiaru 98”. Jeżeli jednak potrzebujesz osiągnąć obraz o większej przekątnej to świetnym rozwiązaniem będzie ściana wideo. Taka instalacja może składać się z kilku do nawet kilkudziesięciu ekranów LCD. Ściana wideo nie musi też przybierać kształtu zwykłego prostokąta, z pojedynczych ekranów można tworzyć fantazyjne i skomplikowane konstrukcje.

Najlepszy efekt uzyskasz instalując monitory z ultra wąską – niemal niewidoczną – ramką, która pozwala uzyskać najbardziej jednolity obraz.

Konfiguracja ściany video

Zainstaluj swoją ścianę video w 4 prostych krokach:

  1. Zakup profesjonalne monitory LCD z ultra wąskimi ramkami
  2. Podłącz każdy ekran do siebie za pomocą przewodu displayport
  3. Podłącz pierwszy wyświetlacz do miniplayera z oprogramowaniem digital signage.
  4. Ustaw monitory do pracy w trybie video wall

Połączenie szeregowe Daisy

Profesjonalne ekrany LCD są wyposażone w porty DisplayPort. Dzięki tym gniazdom, można zainstalować ścianę wideo składającą się z kilkunastu ekranów, bez użycia zewnętrznych urządzeń wzmacniających. Oprogramowanie wewnętrzne monitora pozwala na kalibracje i poprawne wyświetlanie obrazu w połączeniu szeregowym.

Dlaczego wąskie ramki są tak ważne?

Profesjonalne wyświetlacze przeznaczone do zastosowań w ścianach video mają bardzo cienkie ramki o grubości od 3,5 mm do 1,5 mm. Dzięki tej właściwości można osiągnąć jednolity obraz bez zniekształceń wynikających z przerw między monitorami.

Localscreens zaleca wyświetlacze w technologii IPS

Wyświetlacze IPS zapewniają wyraźny obraz zarówno w orientacji poziomej, jak i pionowej. Ważną cechą ekranów IPS jest ultra szeroki kąt widzenia dochodzący do 178° dzięki któremu obraz widoczny jest dla każdego klienta niezależnie od jego położenia względem matrycy monitora. Ekrany do zastosowań profesjonalnych wyposażone są także w powłokę antyrefleksyjną, która niweluje odbicia zewnętrznych źródeł światła.

Dłuższa żywotność

Większość obiektów handlowych działa od 12-24h/7. Aby zapewnić niezawodne działanie przez cały ten czas, musimy wybrać sprzęt o wysokiej żywotności. Profesjonalne monitory są odporne na wysoka temperaturę, która jest głównym czynnikiem degradującym obraz i wpływającym na żywotność elektroniki oraz matrycy. Aby zapobiec wypaleniom bądź niepożądanemu efektowi utrwalenia obrazu, nasze monitory wyposażone są w funkcję przesuwania pikseli. Kupując profesjonalne ekrany Digital Signage masz pewność, że Twoja ściana video będzie działać niezawodnie.

Montaż ścienny

Ściana video musi wyświetlać spójny, jednolity obraz, nie ma tutaj miejsca na nierówności czy przerwy między ekranami. Uchwyty Przeznaczone do montażu ścian video są w stanie poruszać się we wszystkich możliwych kierunkach, co ułatwia ustawienie i wyrównanie ramek idealnie do zamierzonego projektu.

Eko

Ściany video skonstruowane z monitorów LCD cechują się o wiele niższym poborem prądu niż konstrukcje oparte na panelach ledowych.

Masz jakieś pytania?
Skontaktuj się z nami!

 

Paweł Ardziński

Manager ds. rozwoju sieci

pawel.ardzinski@localscreens.pl

+48 512 619 436